lidé Pro členy
logo
   
HOME O NÁS KONTAKT SLOVNÍČEK POJMŮ ZASÍLÁNÍ NOVINEK
    Platforma O NÁS? S NÁMI!
O NÁS
S NÁMI - ZAPOJTE SE!
NAŠI ČLENOVÉ
KONTAKT

Udržitelný rozvoj
ČLÁNKY O UR
CO JE UR
RADA PRO UR
STRATEGIE UR

TÉMATA ODBORNÝCH DISKUZÍ

DISKUZNÍ FÓRUM
SOUVISEJÍCÍ ODKAZY


logo ÚEP
Koordinátorem projektu je Ústav pro ekopolitiku, o.p.s.


   

Úvodní stránka

18. 6. 2003 | Řád života – základ Udržitelného rozvoje
Heřmanův Městec - Udržitelný rozvoj života znamená žít v souladu s ŘÁDEM ŽIVOTA. S řádem života nelze souhlasit nebo nesouhlasit, jak je tomu u všech produktů lidského rozumu. Nesouhlasit s řádem života totiž znamená, volit zánik.

16. 6. 2003 | Hodnotový systém a společnost podle celostního a systémového myšlení
Heřmanův Městec - Stav společnosti záleží na chování většiny členů této společnosti. Vytváří se tak společenské prostředí, které zpětnovazebně ovlivňuje chování každého člověka. Chování jednotlivých lidí dále závisí na jejich hodnotovém systému a vůli každého člověka, co chce upřednostňovat. Jestli to bude vlastní prospěch bez ohledu na společnost a přírodu, nebo život v harmonii s prostředím (přírodním a společenském) v němž žijeme a na němž jsme všichni existenčně závislí.

4. 6. 2003 | Projekt O nás s námi a strategie udržitelného rozvoje ČR
Praha (Econnect) - Česká republika i přes minulé snahy a dvě dosud vytvořené strategie zatím nepřijala Strategii udržitelného rozvoje. Vytvořit novou strategii bude mít za úkol nyní připravovaná vládní Rada pro udržitelný rozvoj. Přispět k přípravě podkladů pro strategii a zapojit se tak již do přípravné fáze se rozhodl Ústav pro ekopolitiku svým projektem O nás s námi aneb Strategie udržitelného rozvoje ČR očima aktérů environmentální, ekonomické a sociální sféry. ::gender, občanský sektor, sociální oblast, životní prostředí.

4. 6. 2003 | Společenské prostředí a Ekogramotnost
Heřmanův Městec - Na téma společnost toho bylo už hodně řečeno a napsáno. Lidé by chtěli společnost spravedlivější, aby byla řízena rozumě, aby se neničilo životní prostředí atd. Přes veškeré snahy o rozumnost, koncepčnost a systémovost se však společnost vyvíjí "jakýmsi samopohybem", řečeno slovy pana prezidenta Havla. Rozumnost a moudrost je stále znovu a znovu „převálcovávaná“ lidským egoismem a konzumním způsobem života. Zdá se, že jediné poučení z celé lidské historie je, že lidé jsou nepoučitelní. Je tomu skutečně tak? Jsme opravdu takoví egoisté (primitivové), kteří se snaží bezohledně urvat pro sebe co se dá a užívat si tady a ted'? Nebo si zasloužíme ten hrdý titul, který jsme si sami dali - Homo sapiens - člověk rozumný, nebo dokonce moudrý?

Předchozí | 1 | 2
webdesign & publikační systém
ECONNECT